06 червня 2021
0
10 питань гастроентерологу: про найнебезпечніші симптоми болю в шлунку, голодування і сучасну діагностикуПро небезпечні симптоми болю в шлунку (коли точно пора до лікаря), саме шкідливе харчування (і голодування), сучасні альтернативи гастроскопії (безболісні) і багато про що ще ми поговорили з гастроентерологом.

Як визначити, чому саме болить живіт?


Біль - це суб'єктивне відчуття, яке різні люди можуть трактувати по-різному. Біль в животі може бути різною, а про причини може багато що сказати її характер. Різниться по локалізації, інтенсивності, характеру. Однак краще не займатися самодіагностикою, а звернутися до лікаря і виявити точну причину.

Які симптоми говорять про небезпечні захворювання?


До основних симптомів небезпечних захворювань шлунково-кишкового тракту відносяться: гострий біль, біль, що посилюється або виникла раптово з вираженою інтенсивністю; біль, що супроводжується погіршенням загального стану пацієнта; кровотеча з прямої кишки; виражена нудота, блювота протягом декількох годин, блювота з домішкою крові і діарея. Найголовніше - вчасно звернутися за медичною допомогою. Фахівці вивчать всю картину і призначать необхідне лікування.Чи можна не робити гастроскопію, але ефективно обстежитися?


Гастроскопія - це «золотий стандарт» в гастроентерології. У більшості випадків без цього дослідження не можливо поставити точний діагноз. Але існує і альтернатива - капсульна ендоскопія. Це сучасний, неінвазивний і високоінформативний метод дослідження відділів шлунково-кишкового тракту. Його суть досить проста - пацієнт ковтає спеціальну капсулу, обладнану однією або двома камерами.

Як не підхопити бактерію helicobacter pylori?


Важливо дотримуватися звичайні правила гігієни - helicobacter pylori передається саме через брудні руки.


Яке харчування небезпечніше за все для шлунково-кишкового тракту?


Не можна вживати їжу швидкого приготування! Фастфуд негативно впливає на шлунок і кишечник, вбиваючи сприятливу мікрофлору. Смажене, гостре й солоне - ось основні вороги шлунка. Потрібно звести до мінімуму їх вживання. Краще готувати їжу на пару, варити або запікати.


Чи справді висипання на обличчі говорять про проблеми зі шлунком?


Збої в роботі шлунково-кишкового тракту сприяють «застою» неперетравленої їжі, яка, в свою чергу, стає справжньою отрутою для організму, перетворюючись в токсини, провокуючи процес аутоінтоксикації, яка, в свою чергу, веде до розвитку різних шкірних проявів.


В яких випадках корисно голодування? Чим лікувальне відрізняється від «домашнього»?


Є думка, що голодування очищає організм від отрут, дає своєрідний відпочинок шлунково-кишковому тракту. Але це не завжди так, особливо, якщо у людини є приховані захворювання, про які вона не знає, і голодування може спровокувати їх. Головна умова - голодування повинне проходити в стаціонарі під постійним наглядом лікарів. При цьому вони повинні заздалегідь підготувати пацієнта і переконатися, що у нього відсутні протипоказання. Ось в принципі і відмінність «домашнього» від лікувального.

Як часто насправді зустрічається непереносимість глютену і лактози?


З мого досвіду, непереносимість лактози зустрічається найчастіше, тоді як випадків виявленої істинної непереносимості глютену в моїй практиці було два-три.

Чи правда, що стрес сильно впливає на роботу кишечника?


Коли людина перебуває у стресовому стані, мозок посилає сигнали в організм і зосереджується на життєво-важливих процесах і ігнорує травлення. Від цього знижується приплив крові в шлунково-кишковому тракті, скорочення м'язів кишечника і шлунка, секреція ферментів травлення. Все це призводить до збоїв в роботі шлунково-кишкового тракту.

Чи правда, що наявність паразитів в кишечнику може не проявлятися симптомами? Як їх тоді виявити?


Наявність паразитів в основному проявляється загальними симптомами - слабкість, дратівливість, головний біль, легка, неминаючий нудота, втрата ваги, яка не супроводжується очевидними причинами, анемія, постійна втома. Виявити паразитів допоможе тільки лікар, використовуючи спеціальні методи лабораторної діагностики.
Поділіться власною думкою
Реєстрація