15 травня 2021
0
10 питань масажисту: про ідеальну фігуру, кращих методики і найефективніші способиі знайти свого майстраПро всі можливості масажу (навіть несподівані), симптоми, з якими точно пора на нього записатися, і про те, як не потрапити до шахрая, ми поговорили з масажистом.

З якими симптомами варто відразу звертатися до масажиста?


Як правило, на прийом до масажиста людини призводить больовий синдром, наприклад, в області попереку або шиї, дискомфорт в м'язах після спортивних тренувань і будь-яких інших сильних фізичних навантажень, також бажання зняти напругу і втому. Важливим приводом для відвідування масажу є наявність ознак целюліту або ослаблений м'язовий корсет, який в свою чергу призводить до різних проблем в області спини.

Що таке тілесні блоки і чому їх так важливо знімати?


Не секрет, що в людському організмі все взаємопов'язано. І будь-який пережитий нами стрес відбивається не тільки на нашому психоемоційному стані, але і, скажімо так, «йде» в тіло, в м'язи. Так працює нервова система - нервові клітини пов'язують воєдино організм людини, поєднуючи окремі частини тіла і органи. В результаті, якщо ти понервувала з ранку або пережила стрес днем, ввечері на тренуванні у фітнес-клубі при розтягуванні тієї чи іншої частини тіла, ти виявиш, що у тебе може ні з того, ні з сього почати тремтіти рука або нога. І справа тут буде не в сильному фізичному навантаженні, а в тому, що ти сьогодні була емоційно напружена, і твоє тіло «запам'ятав» цю напругу. Сильні стреси можуть «запам'ятовуватися» нашим тілом на більш тривалий термін, сприяючи стійкому напрузі тіла і появі м'язових блоків в м'язах, зняти які можна за допомогою тих же фітнес-програм, що сприяють розтяжці м'язів, наприклад, пілатесу, стретчінгу, або за допомогою масажних технік.Хворобливі відчуття під час масажу - це правильно?


Процедура масажу не повинна бути болючою, але в залежності від техніки масажу може бути досить інтенсивною. Процедура повинна дарувати відчуття легкості, знімати напругу, розслабляти, а не служити причиною нових проблем. Навіть під час антицелюлітного масажу не ставиться завдання завдати пацієнтові біль або «розім'яти» жири. Мета такого масажу - опрацювати підшкірну клітковину, поліпшити лімфоток, вивести зайву рідину і посилити ефект жироспалювання.

У міру хворобливі відчуття допустимі в тому випадку, коли відбувається розминка м'язових затискачів, спазмів у м'язах. Подібні відчуття можуть виникнути під час перших процедур, з часом, коли м'язи стануть м'якше завдяки масажу, хворобливість повинна піти. Але в будь-якому випадку про всі свої неприємні або хворобливі відчуттях необхідно повідомляти фахівця і бути з ним у постійному контакті. Оскільки поріг чутливості і характеристики шкірного покриву у всіх людей різні, після інтенсивного масажу або вакуумного (баночного) у пацієнта можуть залишитися на тілі невеликі синці або синці - це треба мати на увазі, відправляючись на масаж.

Чи можна їсти перед масажем і після нього?


Бажано поїсти мінімум за годину до процедури масажу, щоб у тебе не виникло будь-яких складнощів під час сеансу, зокрема - відчуття переповненості шлунка. Це, як правило, не сприяє комфорту під час самої процедури. А комфортний стан пацієнта під час масажу - дуже важливий момент терапії, який однозначно сприяє її успішності і загальному оздоровленню організму. Також перед процедурою масажу не варто палити або вживати алкогольні напої.

Безпосередньо перед процедурою, якщо ти дуже зголодніла, допустимо з'їсти якийсь фрукт або фруктовий салат. Поїсти можна через півгодини після масажу.

Чи можна схуднути тільки за допомогою курсу масажу?


Як вже говорилося вище, антицелюлітний масаж сприяє виведенню зайвої рідини з організму завдяки тому, що впливає на лімфоток. Також під час курсу масажу відбувається опрацювання підшкірної клітковини. Антицелюлітний масаж має явно виражений жіроспалюючий ефект. Однак, як і після будь-якої іншої косметологічної процедури, спрямованої на корекцію контурів тіла, результат, отриманий після антицелюлітного масажу, потрібно закріплювати в залі, займаючись на тренажерах або силових тренуваннях, інакше він буде досить швидко втрачено. Антицелюлітний масаж може бути використаний як перша сходинка до набуття нових контурів тіла.

За скільки сеансів можна прибрати целюліт?


У цьому питанні все залежить від тяжкості стану целюліту, так як ця проблема вирішується в індивідуальному порядку. Комусь може бути досить 6 сеансів два рази в тиждень, а комусь буде необхідно 15 процедур. В середньому курс ручного антицелюлітного масажу - це 10 процедур двічі на тиждень.

За допомогою яких апаратних масажних методик можна найкраще «створити» фігуру мрії?


В першу чергу, це LPG-масаж, який вважається альтернативою такій процедурі як ліпосакція. Корекцію контурів фігури також допомагає здійснити вібромасаж, вакуумний масаж і гідромасаж.


Як масаж допомагає при сколіозі?


Техніка масажу залежить від тяжкості захворювання. Як правило, застосовуються розтирання, погладжування, інтенсивні розминки. Мета масажу також може бути різною: зняття напруги в спині, полегшення больового синдрому, розслаблення м'язових затискачів, підвищення рухової активності м'язів і зв'язок, посилення м'язового корсету. При масажі спини фахівець може застосовувати рефлексотерапію, точковий масаж і інші методики. Тут все залежить від рівня фахівця, його досвіду, наявності знань і, звичайно ж, медичної освіти.

Які головні протипоказання до масажу?


Протипоказанням до проведення процедури масажу є гіпертонічна хвороба, тромбофлебіт, атеросклероз, онкологія, серцево-судинна недостатність. Проведення масажу не рекомендовано при підвищеній температурі, в період загострення алергії, вірусних або хронічних захворювань.

Як не потрапити до масажиста-шахрая?


Найчастіше клієнти, як і багато років тому, орієнтуються на рекомендації своїх знайомих. Так зване «сарафанне радіо» як і раніше залишається одним з кращих джерел за інформацією про фахівців, пов'язаних зі сферами краси і здоров'я. Крім «сарафанного радіо» набирають обертів і соціальні мережі, наприклад, такий майданчик як Інстаграм, де можна знайти абсолютно будь-якого фахівця, поспостерігати за його роботою, почитати відгуки про нього. Однак не варто особливо загострювати увагу на хвалебних коментарях, написаних під постами як під копірку - спробуй написати в директ тим, хто залишає такі відгуки, і дізнатися у них: чи задоволені вони процедурою, допомогла вона їм вирішити їхні проблеми і т.д. Іншими словами, постарайся поспілкуватися безпосередньо з клієнтами даного фахівця, щоб дізнатися їхню думку.

На першому прийомі у масажиста зверни увагу на наявність дипломів про освіту і проходженні спеціальних курсів. Не соромся задавати питання, чесно відповідай на ті, що задає тобі фахівець. Не менш важливо, щоб і він в свою чергу поцікавився станом вашого здоров'я і зібрав анамнез. Якщо вирушаєш на лікувальний масаж, не забувай перевірити у масажиста наявність медичної освіти. З'ясуй, які види масажу в принципі практикує даний фахівець - будь-який досвід повинен бути підкріплений документально. Під час сеансу масажу звертай увагу на свої відчуття не тільки в момент процедури, але і, що дуже важливо, після неї.

І найголовніше, хороший масажист - це не тільки той, у кого в Інстаграмі під постами позитивні коментарі. Це той, у якого є необхідний досвід, відповідна освіта, реальні відгуки та рекомендації пацієнтів. Він дотримується принципу «не нашкодь». А після спілкування з ним ти позбулася дискомфорту, болю, поліпшила своє самопочуття і настрій, тобі хочеться відвідати його ще раз і порекомендувати його своїм знайомим і близьким.
Поділіться власною думкою
Реєстрація