05 жовтня 2015
1
Як захистити жіночі груди? Стрес, їжа, прийом ліків, жорсткі дієти, побутова хімія, тісний одяг – впливають на здоров'я грудей, провокуючи розвиток мастопатії і раку молочної залози. Вберегтися від них можна, дотримуючись рекомендацій.


Самообстеження є провідною ланкою профілактики та ранньої діагностики мастопатії і раку молочної залози.

Проводити його потрібно щомісяця, на 7-10-й день від початку менструацій, а в період менопаузи – в будь-який час кожен місяць. Підозри повинні викликати вузлики і ущільнення в молочній залозі, виділення з сосків, зміна кольору грудей, втягнення соска.

Важливою ланкою профілактики є і відмова від носіння тісного бюстгальтеру, топів і будь-якого іншого одягу, що здавлює молочну залозу. Любителькам засмаги в солярію слід вибирати, що їм важливіше: золотистий колір шкіри або здоров'я своїх грудей.

Слід пам'ятати, що після 40 років жінкам рекомендується раз на 2 роки проходити мамографію (рентген молочної залози), а після 50 – 1 раз в рік. Ну а якщо ви виявили у себе якісь ущільнення в молочній залозі або зміни зовнішнього вигляду грудей – не варто панікувати, варто негайно відвідати мамолога.


Поділіться власною думкою
Реєстрація